27 gól a megyei élvonalban

2023. május. 22., 09:18   |

Vehir.hu Veszprém vármegyei első osztályú labdarúgó-bajnokság utolsó előtti fordulójában a Tihany egy színvonalas, élvezetes mérkőzésen 3-2-es győzelmet aratott az éllovas Úrkút ellen.

A Tihany számára mindenképpen győzni kellet, ha még a második helyet meg akarják kaparintani, de ehhez a bajnoki címét már korábban bebiztosító, címvédő Úrkút ellen kellett legyőzni. Színvonalas, változatos, izgalmas mérkőzésen, öt gól született, minek a végén a hazaiak örülhettek 3-2. A tihanyiak ezzel biztosan a dobogóra állhatnak, de hogy melyik fokára, csak a jövő heti, utolsó fordulóban fog eldölni.

Izgalmas mérkőzést láthatott aki szombaton megtekintette a Pápa és a hatodik Balatonalmádi mérkőzését. A Perutz 3-1-re nyert és megerősítette második helyét. A Fűzfő egy kicsit meglepetésre, de győzött az Ajka Kristály ellen 3-1-re.

A Szentantalfa magabiztos játékkal hozta el a három pontot Devecserből, Molnár Balázs kétszer volt eredményes. A Várpalota nem tudott otthon tartani pontot, vagy pontokat, a Pét mindkét félidőben jobbnak bizonyult 1-3.

Vasárnapi játéknapra két mérkőzés maradt.  Meglepetés rajttal indított a Gyulafirátót 2-0-s vezetés szerzett az első félidőben, amit a vendég Sümegnek sikerült egalizálni 2-2 végeredménnyel zárult a találkozó. A Zirc pedig 2-0-ás győzelmet ért el a Balatonfüredi USC ellen, így biztossá vált, hogy az újonc balatoniak a negyedik helyen végeznek.

Vehir.hu Veszprém Vármegye I. osztályú bajnokság

29. forduló, Május 20., szombat

Fűzfői AK–Ajka Kristály SE 3-1 (2-0) Gólszerzők: Méhes (29.), Kovács L. (56., 81.), ill. Szabó K. (86.)

Tihanyi FC–Úrkút SK 3-2 (2-1) Gólszerzők: László (2.), Nemes (17., 47. – mindkettőt büntetőből), ill. Bognár P. (15.), Horváth Á. (60.)

Devecser SE–Szentantalfa NVSE 0-4 (0-2) Gólszerzők: Molnár B. (32., 61.), Szigeti (35.), Molnár K. (62.)

Várpalotai BSK–Péti MTE 1-3 (0-1) Gólszerzők: Gómann (71.), ill. Nagy R. (44.), Horváth B. (59.), Bóka (63.)

Pápai Perutz FC–Balatonalmádi SE 3-1 (2-1) Gólszerzők: Nagy K. (3., 37.), Nagy D. (69.), ill. Petróczi (22.)

Május 21., vasárnap

Gyulafirátót SE–Sümeg VSE 2-2 (2-0) Gólszerzők: Farkas (27.), Bekker (39.), ill. Nimsz (68.), Reicz (71. – büntetőből)

FC Zirc–Balatonfüredi USC 2-0 (2-0) Gólszerzők: Óvári (14.), Stupián (25.)

Szabadnapos volt: Magyarpolány