Az elől állók nem hibáztak

2024. október. 14., 16:10   |

A VEHIR.HU Veszprém vármegyei labdarúgó élvonal hétvégi fordulójában a Balatonalmádi 4-0-ra nyert Gyulafirátóton, Tihany megizzadt hazai pályán az Úrkút és a Pápa magabiztosan nyert.

kilencedik fordulóban sem maradtunk izgalmak nélkük: a bajnoki címért küzdő Pápa 3-0-ra nyert Zircen, míg az Úrkút kiütéssel nyert a Péten (0-10). A Várpalota szoros meccsen nyert a vendég Csetény ellen (2-1), ahogy a listavezető, házigazda Tihany is az Ajkával szemben (1-0).

Az Almádi 4-0-s sikert aratott a Rátóton, a Balatonfüredi USC 5-1-re múlta felül a Sümeget, a Szentantalfa pedig magabiztosan múlta felül a továbbra is pont nélkül álló, sereghajtó Fűzfőt (5-1).

VEHIR.HU Veszprém vármegyei labdarúgó élvonal

9. forduló eredményei:

Október 12., szombat,15.00

FC Zirc – Frutti Drink-Perutz FC 0-3 (0-1)

Gólszerzők: Mogyorósi (14.), Hauser (48., 64.)

A Vehir.hu vármegyei első osztályú labdarúgó-bajnokság 9. fordulójában Pápa Zircre látogatott. A vendég csapat a mérkőzés 14. percében Mogyorósi Bálint találatával szerezte meg a vezetést, az állás a szünetig nem változott. A második felvonás elején Hauser Bálint duplázta meg az előnyünket. A 64.percben eldőlt a három pont sorsa és kialakult a 3-0-ás végeredmény, ismét Hauser mattolta a zirci kapust.

Péti MTE – Úrkút SK 0-10 (0-3)

Gólszerzők: Horváth Á. (1., 47., 88.), Kuti (6.), Papp (8., 66., 69.), Szedlacsek (57., 58.), Zágor (77.)

Remek tavaszi időben lejátszott találkozón a játék minden elemében felülmúlta ellenfelét a Úrkút. Rengeteg helyzetet kidolgozott, amiből tíz gólt rúgtak, sok helyzetet azonban elpuskáztak. Nem volt egy súlycsoportban a két csapat.

Várpalotai BSK – Csetény SE 2-1 (1-0)

Gólszerzők: Mogyorósi (27., 90.), ill. Horváth M. (69.)

Izgalmas mérkőzésre lehetett számítani, két egyforma csapat találkozott egymással, ennek megfelelően mindkét térfélen adódtak helyzetek. Mogyorósi Adrián a 90. percben rúgott góljával döntötte el a három pont sorsát. Uj tamásék előkelő helyről várhatják a folytatást.

Tihanyi FC – Ajka Kristály SE 1-0 (1-0)

Gólszerzők: Petres (31.)

Szombaton verőfényes napsütésben szép számú közönség előtt játszott hazai bajnokit a Tihanyi FC. Az Ajka Kristály fiatal, lelkes csapattal érkezett, de csak megnehezíteni tudták a hazai csapat játékát. Az első félidő 31. percében szerzett Petres Márk találat a mérkőzést is eldöntötte. Egy brusztos, helyenként kemény összecsapásokkal tarkított meccsen a hazaiak emberelőnyben megérdemelt győzelmet arattak. A hazaiak a tabella élére álltak.

Október 13., vasárnap, 15.00

FC RAC Gyulafirátót – Balatonalmádi SE 0-4 (0-2)

Gólszerzők: Nagy Á. (37., 89.), Németh (40.), Ács (56.)

A Balatonalmádi hozta a kötelezőt. A pálya talaja az esetek 80%-ában ellehetetlenítette a kombinatív játékot, és sok technikai hibához vezetett, folyamatos játék nem alakult ki. Megérdemelt Balatoni siker.

Balatonfüredi USC – Sümeg VSE 5-1 (2-0)

Gólszerzők: Radács (29.), Bartha (37.- büntetőből), László (71.), Szücs (87.), László (91.), ill. Szakonyi (69. – büntetőből)

Meglepetés ereményt ért el a Balatonfüred. Az első félidőt 2-0-ra nyerték a hazaiak, majd szünet után szépítettek a vendégek Szakonyi Stephan 11-esével. Ennél többre már nem futotta, mert a fürediek 3 góllal rúgtak a második félidőben is. Az végeredmény 5-1 lett.

Szentantalfa Nivegy-Völgy SE – Fűzfői AK 5-1 (0-1)

Gólszerzők: Csillag (47. – büntetőből), Füle (53., 77.), Molnár (66.), Szigeti (73.),

Az első félidőben a meddő antalfai fölényt nem tudta gólra váltani hazai csapat. Sőt, a 20. percben egy gyors kontra végén meg is szerezte a vezetést a Fűzfő. A 46. percben egy gyors támadás végén buktatták Nagyot és a 11-est Csillag magabiztosan értékesítette. Beindult a hazai csapat, szép és eredményes támadásokat vezetett az Antalfa, meg sem állt öt gólig. Reméljük, a hazai együttes elindul felfelé a tabellán a sok peches mérkőzés után.