Bajnok a Balatonalmádi SE

2024. június. 02., 09:58   |

Történelmet írt a Balatonalmádi SE, hogy először nyerte meg a vármegyei bajnokságot. A bajnok idénye még messze nem ért véget, hiszen kedden Vehir.hu Vármegye Kupa döntőt játszik Pápai Perutz FC-vel, és hétvégén az osztályozó az NB-III-ba kerülésért.

A VEHIR.HU Veszprém vármegyei labdarúgó-bajnokság záró fordulója nagy izgalmat tartogatott, hiszen itt dőlt el ki lesz a 2023/2024-es évi bajnokság aranyérmese. Fűzfői AK-Balatonalmádi SE szomszédvári rangadón tétje tehát, mindenképpen különlegesnek számított.

A csapatokat fantasztikus hangulat fogadta, közel 1300 néző volt kíváncsi a mindent eldöntő derbire. A mérkőzés negyedik percéig kellett várni az első találatra, Kakas József csapott le a labdára és a tétovázó kapus mellett közvetlen közelről nem hibázott 1-0. Helyzet mind két oldalon adódott, de gólt egyik csapatnak sem sikerült rúgnia. Nagy volt az iram, a közönség jól szórakozott, zengett a lelátó.

A második félidőben a vendégeknek rohamozni kellett, hiszen az eredmény a Fűzfőnek kedvezett. A nagyobb fokozatra kapcsoló Balatonalmádinak az 52. percig kellett várnia, Jánó tálalt Márcsik elé, aki tíz méterről passzolt a jobb sarokba 1-1. 66. percben Király egy kapus hibát követően, üres kapus góllal megszerezte a vezetést 1-2. 86. percben tovább nőtt az Almádi előnye Markó 25 méteres szabadrúgás góljával 1-3. 89. percben a vendégek Jánó fejesével zárta le a találkozót 1-4.

A lefújást követően óriási ünneplés kezdődött, kicsik és nagyok együtt ölelkeztek a történelmet író játékosokkal.

FAK-Balatonalmádi SE 1-4 (1-0)

Balatonfűzfő, 1200 néző. V.: Gáspár, Ákos D., Keszthelyi T., Farkas G.

Fűzfői AK: Mocher – Szalai, Bíró (Parrag, 85.), László, Auerbach (Kovács L., 83.), Nyári (Molnár G., 56.), Kuti, Babai, Szentmártoni, Méhes (Füle, 66.), Kakas. Játékos-edző: Kakas József.

Balatonalmádi SE: Jójárt – Nagy Á. (Kovács N., 83.), Markó, Bodnár (Márcsik, 38.), Ács (Bencsik Á., 88.), Horváth B. (Mészáros, 83.), Király, Matejkó, Mátyás, Piri (Balatoni, 78.), Jánó. Edző: Farkas László.

Ezzel a mérkőzéssel egy időben lejátszott mérkőzéseken kiderült, hogy a dobogó harmadik fokára a Pápai Perutz FC állhat, míg a negyedik helyezett az Úrkút SK lett.

VEHIR.HU Veszprém Vármegye I. osztályú labdarúgó bajnokság:

30. forduló Június 1., szombat 17.00

Péti MTE – Magyarpolány SE 2-2 (2-0)

Gólszerző: Gyurcsek, Simon, illetve Hardi, Polt P.

Gyulafirátót – Devecser SE 3-2 (1-2)

Gólszerző: Dóczi, Tímár, Balta, illetve Sipos, Veisz

Csetény SE – Balatonfüredi USC  5-3 (2-1)

Gólszerző: Juhász 3, Szehoffner, Danó, illetve Hideghéti, Koltai, Török

Várpalotai BSK – FC Zirc 2-8 (0-2)

Gólszerző: Dudás 2, illetve Hegyi 2, Szöllősi, Hornyacsek, Kopházi, Somogyi, Kovács, Stupián

Pápai Perutz FC – Szentantalfa NVSE 6-2 (5-1)

Gólszerző: Nagy K. 2, Rozman, Nagy D., Hauser, Ruzsás, illetve Nagy Zs., Molnár K.

Ajka Kristály SE – Úrkút SK 0-7 (0-3)

Gólszerző: Papp 4, Szedlacsek, Varga P., Zágor

Sümeg VSE – Tihanyi FC 2-1

Gólszerző: Reicz, Bolla, illetve Henn.

A Vehir.hu Veszprém Vármegyei I. osztályú bajnokság gólkirálya: Nagy Krisztián (Pápai Perutz FC) 26 találattal.