Foci ünnep Csabrendeken

2023. június. 12., 09:04   |

A bajnokság utolsó fordulója került megrendezésre hétvégén a Corecomm SI másodosztályú bajnokságban. Izgalmasra sikerült a végjáték, hiszen az éllovas Csabrendek két ponttal előzte meg a az üldöző második helyen álló Ösküt. A mérkőzésre közel 700 néző volt kíváncsi a helyszínen akiket az eső sem tántorított el attól, hogy buzdítsa csapatát.

Az aranycsata első húsz percében tapogatóztak a csapatok, különösebb helyzet nélkül csordogált a mérkőzés. 29. percben egy vendég akció végén Hulka Bencét találta meg labda a hosszú oldalon aki higgadtan passzolt a kapuba. 36. percben Pados Benjamin góljával egyenlített a Csabrendek, majd a második félidő elején Berkes László hét méterről volt eredményes. Több gól már nem esett a találkozón, így a Csabrendek szerezte meg a bajnoki címet.

A bajnokság többi mérkőzése: Csetény 7-3-ra kiütötte a Badacsonytomajt, az Ősi 8-0-ra verte a Herendet, a BKSE-Peremarton pedig 5-2-es győzelmet ünnepelhetett a Kamond ellen. A gólkirályi címét az Ősi csatára, Kiss Ádám szerezte meg 39 találattal!

Corecomm SI vármegyei másodosztályú labdarúgó-bajnokság:

26. záró forduló:

Június 11., vasárnap

Csabrendek FC–Gostech PV Öskü FC 2-1 (1-1) Gólszerzők: Pados (36.), Berkes (47.), ill. Hulka (29.)

Csetény SE–Badacsonytomaji SE 7-3 (4-0) Gólszerzők: Orbán (7.), Juhász (15., 36., 60.), Dávid (35., 81.), Nagy R. (83.), ill. Szombathelyi (52., 55.), Csík (57.)

Ősi PSK–Herendi PSK 8-0 (1-0) Gólszerzők: Horváth L. (42., 57., 71.), Kiss Á. (47., 74., 81.), Simon (62. – büntetőből), Kucsera (67. – büntetőből)

BKSE-Peremarton–Kamond FC 5-2 (2-1) Gólszerzők: Dufek (38.), Márffy (40., 49.), Karáth (55.), Jónás (75.), ill. Németh J. (45.), Nagy J. (51.)