Második fordulót rendezték az első osztályban

2024. augusztus. 26., 15:15   |

Fotó: Szalai Csaba

A VEHIR.HU Veszprém vármegyei labdarúgó élvonal második fordulójában a Balatonfüredi USC 6-2-re nyert tóparti riválisa, a Fűzfői AK ellen.

Tudósítás - összefoglaló

Veszprém vármegyei labdarúgó élvonal, a 2. forduló eredményei:

Augusztus 24., szombat

Devecser SE - Péti MTE 4-2 (1-2)

Gólszerzők: Sipos (22., 56.), Molnár (61.), Horváth (91.), ill. Rados (11.), Gyurcsek (41.)

A Közepes színvonalú mérkőzésen a forduló meglepetését okozta a Devecser, akik gólratőrő játékkal megfordították a Pét elleni találkozót és megérdemelten tartották otthon a három pontot.

Fűzfői AK - Balatonfüredi USC 2-6 (1-4)

Gólszerzők: Schäfer (11.), Kovács (64.), ill. Bartha (2., 17.), Koltai (37.), Molnár (40.), Horváth (52.), Ferencz (85.)

A nagy melegben lejátszott találkozón, esélyt sem adott a BUSC a tavalyi második Fűzfőnek, már az első félidőben eldöntötték a találkozót. Megérdemelt vendégsiker született.

Várpalotai BSK - FC RAC 2-0 (2-0)

Gólszerzők: Kiss (18., 20.)

A Várpalota megszerezte első győzelmét a bajnokságban, a hazaiak mindkét gólját Kiss Ádám szerezte. A mérkőzés kimenetele két perc alatt eldőlt.

FC Zirc - Tihanyi FC 1-3 (1-1)

Gólszerzők: Kovács (20.), ill. Vojnity (2.), Nemes (72.), Redencki (88.)

A Vármegyei első osztály második fordulójában a Tihanyi Fc Zircen vendégszerepelt. A mérkőzés elején gyorsan sikerült vezetést szerezni, Vojnity Viktor révén. Az első félidőben a hazaiak egyenlítettek, így 1-1-es állásnál kezdődött a második játékrész. Zömében mezőnyben folyt a játék, többet birtokolta a labdát a Tihany. A 72. percig kellett várni az újabb gólra. Petrest buktatták a 16 oson belül, a jogosan megítélt büntetőt Nemes Ádám értékesítette. A hajrában egy villámgyors kontra végén Redencki Zsombor gólja után alakult ki a 3-1 es végeredmény. Megérdemelt vendég siker.

Augusztus 25., vasárnap

Csetény SE - Sümeg VSE 1-2 (1-1)

Gólszerzők: Juhász (19.), ill. Márkus (38.), Görhes (72.)

Közepes színvonalú, küzdelmes mérkőzés. Mindkét játékrészben kiegyenlített játék volt a mezőnyben. A vendégek kontrákra építették támadásaikat a hazaiak jól állták a sarat. A 19. percben Juhász büntetőből előnyhöz juttatta a hazaiakat. A 38. percben a vendégek Márkus jól eltalált pontrúgásából egalizáltak. A 72. percben szép támadás eredményes befejezésével Görhes Tamás révén megfordították a mérkőzés eredményét, amely találat eldöntötte a három pont sorsát.

Szentantalfa NVSE - Úrkút SK 1-6 (1-1)

Gólszerzők: Molnár (44.) ill., Szedlacsek (34., 58.), Sáringer (46.), Zágor (48., 73.), Papp (50.)

Izzadtságszagú első félidőt követően magabiztos győzelmet arattott az Úrkút SK a Nivegy-völgyi katlanban. A második félidő elején öt perc alatt bebiztosította a három pont sorsát. Így magabiztos győzelmet tudhatnak magukévá.