Thermomaster Kupa: negyedik helyen a veszprémiek

2015. augusztus. 25., 20:26   |

Thermomaster Kupa "Országos Kispályás Kiválasztó Kupa" Székesfehérvár – Sóstói Stadion, 2015. augusztus 21. péntek A Budapest Válogatott győzelmével fejeződött be a székesfehérvári Thermomaster Kupa, avagy az Országos Mini-Futball Szövetség által szervezett első kiválasztó torna. Igen, kiválasztó torna, melynek apropója a szeptember 21-27. között a horvátországi Vrsar-ban megrendezésre kerülő „miniEURO2015” elnevezésű Kispályás Európa Bajnokságra való felkészülés, pontosabban az arra delegált játékosok kiválasztása volt. Ennek fényében érkeztek csapatok az ország több pontjáról, úgy, mint Veszprém megye, Zala megye, Dunaújváros, Székesfehérvár, Tatabánya, Pest megye valamint a fővárosból egy alkalmi válogatott és napjaink egyik legjobb kispályás csapata a Mates Team. A megnyitón a torna lebonyolítása mellett elhangzottak a kiválasztás kritériumai: profi szerződéssel rendelkező játékosok nem szerepelhetnek sem a tornán sem a válogatottban, lévén amatőr sportágról van szó, illetve helyet kapott egy fantasztikus videós összeállítás az Európa bajnokságok hangulatáról mintegy kedvcsinálóként. Két csoportban kezdődött a torna. Az „A” jelű négyesbe került Tatabánya, Székesfehérvár, Veszprém és Budapest válogatottjai, míg a „B”-be kapott besorolást Zala megye, Pest megye, Dunaújváros és a Mates Team csapata. Izgalmas, remek színvonalú mérkőzések zajlottak a csoportmérkőzések alatt, öröm volt látni a tornára érkező jobbnál-jobb játékosokat. Sokszor nagyon kevés vagy még annyi sem döntött, hiszen a csoportokban például három mérkőzés is 0-0-ás döntetlenre végződött és nehogy a tornán, de már a csoportmérkőzéses szakasz után sem akadt 100%-os csapat. Az „A” csoportból a budapestiek 7 ponttal mentek tovább, őket 5 ponttal a veszprémi csapat követte. Ugyanez volta helyzet a „B” jelű négyesben, ahol nagy meglepetésre a pest megyeiek végeztek az élen, utánuk a remek erőkből álló, talán a legjobb kerettel érkező dunaújvárosiak. A megmérettetést egy ebédszünet szakította félbe, mely után következtek az elődöntők. Két szoros párharc volt várható és nem is csalódtunk: Pest megye fiai 1-0-ra múlták felül Veszprém legjobbjait, miközben a másik pályán 0-0-s rendes játékidőt követően egy hosszabbításban szerzett találattal a budapesti csapat legyőzte a dunaújvárosit. A bronzmeccsen aztán a Dunaferr Vasasra épülő újvárosiak már nem kegyelmeztek a „bakonyiaknak” és 4-2-es győzelmüknek köszönhetően megszerezték a bronzérmet és a vele járó 100.000. ft-os pénzdíjat. A torna döntője is remek küzdelmet hozott. Talán a két legfiatalabb csapat csapott össze, igazán izgalmas, parázs csata alakult ki, de gól nem született sem a rendes játékidőben sem a hosszabbításban. A büntetőpárbaj pedig a budapestieknek kedvezett így kupagyőzelem és a dicsőség mellett övék lett a Masterpalst által felajánlott 400.000.-os pénzdíj is. A döntő legjobbjának Juhász Dánielt választották a szervezők, így ő vehette át a díszes trófeát a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség jóvoltából, miközben a 2. helyezett Pest Megye Válogatott sem szomorkodhatott, hiszen 200.000. ft ütötte a markukat szintén a Masterplast jóvoltából. Összességében kijelenthető egy rendkívül magas színvonalú tornán vagyunk túl és nagyon nehéz, de mindenképp hálás feladat előtt áll a Szövetség, hogy kiválassza ki az a 15 játékos, aki szeptemberben az Európa Bajnokságon a magyar kispályás labdarúgást képviseli. GRATULÁLUNK ÉS SOK SIKERT! Eredmények: „A” csoport Tatabánya – Székesfehérvár 0-5 Budapest – Veszprém 0-0 Tatabánya – Budapest 0-7 Székesfehérvár – Veszprém 0-0 Tatabánya – Veszprém 2-5 Székesfehérvár – Budapest 0-1 „B” csoport Zala Megye – Mates Team 0-2 Pest Megye – Dunaújváros 0-0 Zala Megye – Pest Megye 1-3 Mates Team – Dunaújváros 0-0 Zala Megye – Dunaújváros 2-6 Mates Team – Pest Megye 1-6 Mérkőzés a 7. helyért: Tatabánya – Zala Megye 1-3 Mérkőzés az 5. helyért: Székesfehérvár – Mates Team 2-0 Elődöntők: Pest Megye – Veszprém 1-0 Budapest – Dunaújváros 0-0 h.u. 1-0 Bronzmérkőzés: Dunaújváros – Veszprém 4-2 Döntő: Budapest – Pest Megye 0-0 b.u. 2-1 (Forrás: Minifutball Szövetség, www.facebook.com/mmfsz)